Откриен е заплетот на новата турска серија Cop Adam - Tvserijali - Soprevod

Откриен е заплетот на новата турска серија Cop Adam

Новата сезона на турските ТВ серии е во полн ек. Наскоро почнуваат нови серии, а една од нив е и Cop Adam.

Некои основни информации се познати за серијата Cop Adam. Проектот е во продукција на OGM Pictures. Серијата ќе се емитува на ТВ каналот Стар, а според најавите би можела да стане водечка серија на овој канал. Актерската екипа е одлична. Главните улоги на оваа нова турска серија се Енгин Алтан Дузјатан и Елчин Сангу, многу угледна актерска двојка.

Заплетот на серијата Cop Adam дефинитивно ќе се разликува од се што сме виделе досега. Следното е краток опис на заплетот на оваа нова ТВ серија. Приказната го следи Тамер (го игра Енгин Алтан Дузјатан) кој е софтверски инженер кој се збогатил преку ноќ. Многу брзо се преселил со семејството во луксузна вила. Тамер се опседнува со Пери (Елчин Сангу), која е менаџер на банка, која ја киднапира и ја заклучува во својот подрум! После тоа ќе следат неочекувани и интересни настани. Датумот на премиера на серијата Cop Adam ќе биде објавен во наредниот период.

Ако описот на заплетот звучи како нешто што можеби сте го виделе неодамна – во право сте. Трејлерот за новата турска дневна серија Есарет прикажува жена во синџири, затворена во некаков подрум. За ова веќе се зборуваше и претходно, кога пишувавме за тоа дека новата турска серија Cop Adam и Esaret ќе имаат едно заедничко – машката опсесија со жена.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *