Алп Навруз и серијата Јурек Чикмази добиваат пофалби! - Tvserijali - Soprevod

Алп Навруз и серијата Јурек Чикмази добиваат пофалби!

Враќањето на познатиот турски актер Алп Навруз на екраните со новата серија на каналот ТРТ1 наречена Јурек Чикмази / Скршено срце многу ги израдува неговите обожаватели.

Актерот, кого минатата сезона го гледавме во романтичната хумористична серија Ада Масали, оваа сезона повторно се сретна со своите фанови во драматичната приказна наречена Јурек Чикмази. Ликот на Халил Текин доби валидна оценка од публиката уште од првата епизода. Фановите на Алп Навруз споделија илјадници објави велејќи дека навистина им се допаѓа стилот на актерот и дека им е мило што тој е на екранот со улога која многу се разликува од нивните претходни улоги. Обожавателите на Алп Навруз споделуваат коментари на социјалните мрежи во кои наведуваат дека тој играл многу добро и успеал повторно да ги освои нивните срца.

Алп Навруз отсекогаш учествувал во силни улоги правејќи добар избор во ТВ сериите во кои се појавувал, а неговите обожаватели му пружале најдобра поддршка за неговиот избор да биде успешен. Истата ситуација е и во серијата Јурек Чикмази / Скршено срце. Адаптирана од истоимената книга на Атика Хинклиер, серијата „Јурек Чикмази“ раскажува за машкото страдање и борба со алкохолот, како и за растројството на личноста, за неговото семејство, за големите жртви што жената ги направила за своите деца и за болниот живот.

Навруз ги поздрави своите фанови на социјалните мрежи со својата објава во која откри слика од неговиот нов лик Халил Текин. И фановите го коментираа овој актер со коментари полни со комплименти. Во оценките по првата епизода од серијата Јурек Чикмази до израз дојдоа оценките за добрата глума на Алпа Навруз.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *