Јагмур Танрисевсин го покажа своето хоби (ФОТО) - Tvserijali - Soprevod

Јагмур Танрисевсин го покажа своето хоби (ФОТО)

Актерката Јагмур Танрисевсин, која извесно време беше отсутна од екраните, пред своите обожаватели се појави со серијата Калп Јараси, која се емитуваше на АТВ, каде што ја сподели главната улога со Гокан Алкан.

Јагмур Танрисевсин, која даде интервју за магазинот „Алем“ во последните недели, рече дека се подготвува да се врати не со еден туку со два проекти. Танрисевсин изјави дека еден од проектите е романтична комедија што ќе ја снима за дигиталната платформа. Вториот проект на успешната актерка е нова серија која ќе се емитува во новата сезона. Познатата актерка, која е позната по тоа што како хоби се занимава со керамика, неодамна се посвети на керамичките работи. Јагмур објави многу фотографии на својот Инстаграм профил со натпис „Работилници“.

Убавата актерка, која има своја керамичка работилница, повремено на социјалните мрежи споделува со обожавателите што прави. Јагмур Танрисевсин во едно интервју изјави дека се чувствува смирено во својата керамичка работилница и најави дека ќе отвори изложба. Младата актерка, за која се знае дека моментално се фокусира на керамичките дела, имаше голем успех во кариерата со серијата ATV, Калп Јараси, која се збогуваше со екранот. Актерката која во оваа серија му даде живот на ликот Ајса, стана многу добро дуо со колегата Гохан Алкан и ги освои срцата на публиката.

Јагмур, која фасцинира не само со својот настап, туку и со убавината и симпатичниот став, повремено е на дневен ред со своите објави на социјалните мрежи.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *