Tvserijali - Soprevod Ejashiko - Ejashiko seriale Site turski serii so prevod Seriale, ejashiko, seriale turke

Latest Posts

Онур Сејит Јаран ја напушти серијата За Семејството!

Онур Сеиит Јаран го напушти проектот за ТВ серии наречен Кардеслерим / Моите браќа. Епизодата 95 од серијата Кардеслерим / За Семејството се емитуваше на…
Read more

Серијата Yali Capkini го разнесе Кизилџик Шербети на почетокот на новата сезона!

Синоќа беа емитувани првите епизоди од вторите сезони на популарните турски серии Јали Чапкини и Кизилџик Шербети. На почетокот, навистина неочекувани резултати! По паузата во…
Read more

Бергузар Корел (Шехразат од 1001 ноќ) која се ослободи од вишокот килограми, позираше покрај базен! (ФОТО)

Бергузар Корел, која се подготвува повторно да се појави пред публиката, се ослободи од килограмите кои ги доби по бременоста. Познатата актерка, која до израз…
Read more

Познатиот актер Рузгар Аксој се ожени за Јасемин Санџакли! (ФОТО)

Познатиот актерка Рузгар Аксој седна на свадбената трпеза со Јасемин Санџакли во која беше вљубен извесно време. На свадбата на парот присуствуваа и познати имиња…
Read more

Двајцата познати актери заедно на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Венеција!

Познатите актери Мелис Сезен и Салих Бадемчи присуствуваа на 80. Филмски фестивал во Венеција. Еве ги деталите… Најстариот фестивал во светот, Филмскиот фестивал во Венеција,…
Read more