Рецепт на денот: Рецепт за торта со вишни (Фото) - Tvserijali - Soprevod

Рецепт на денот: Рецепт за торта со вишни (Фото)

Состојки за колачот со вишни:

3 јајца
1,5 чаши шеќер
1 шолја чајно млеко
1 шолја чај од јогурт
2 прста помалку од чашата масло
1 мешунка од ванила
1 пакетче прашок за пециво
2,5 чаши брашно
1,5 чаши цреши

За горенаведеното:
Шеќер во прав

За подготовка на торта од вишни; Скршете 3 јајца во длабок сад. Во него додадете 1 и пол шолја шеќер. Јајцата и шеќерот се матат со миксер 3 минути додека не се пенесат. Големината на чашата што ја користам во рецептот е 200 мл.

Потоа во садот додадете 1 шолја млеко, 1 шолја јогурт и 2 прста помалку масло од 1 шолја вода и повторно измешајте со миксер. Потоа се просејува и се става во сад 1 пакетче ванила, 1 пакетче прашок за пециво и 2 ипол чаши брашно. Сите состојки се мешаат со миксер на мала брзина. Конзистентноста на тестото за колачи ќе биде малку густа. Нема да биде премногу течно или премногу темно. Вака внимателно го додаваме брашното после 2 чаши вода.

Алтернативно, обложете го дното на тркалезна калап за торта од 24 см со хартија за печење. Намачкајте ги убаво рабовите со путер и посипете малку брашно. Во калапот истурете половина од тестото за колачи и оставете го со шпатула. Врз тестото ставете половина од црешите, одвоени од нивните семки и исечени на средина. Потоа истурете го преостанатото тесто за торта во калапот и убаво размачкајте го. Во тестото за колачи ставете ги преостанатите цреши.

Тортата со вишни што сте ја подготвиле ставете ја во загреана рерна на 160 степени. Печете го колачот со вишни околу 50 минути. Можете да проверите дали колачот е сварен или не со ставање чепкалка за заби.

Откако ќе се испече колачот со вишни, извадете го од рерна и оставете го во калапот 15-20 минути. Потоа го вадиме од калапот и го оставаме да се излади. Откако ќе се излади, можете да го посипете со шеќер во прав и да послужите.

Фотографии како да се подготвите:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *