Kоја е Мерве од Осветничка, која е нејзината возраст, висина и тежина? - Tvserijali - Soprevod

Kоја е Мерве од Осветничка, која е нејзината возраст, висина и тежина?

Kоја е Мерве од Осветничка, која е нејзината возраст, висина и тежина?
Аслихан Гурбиз игра и во ТВ серијата Осветничка, која почна да се емитува на Канал 5. Аслихан Гурбиз му дава живот на ликот на Мерве.
Која е Аслихан Гурбиз (Мерве), колку години има?


Аслихан Гурбиз е родена на 16 февруари 1983 година во Чанаккале. Нејзиниот татко е од Ескишехир Сејитгази. На 5-годишна возраст, поради работата на нејзиниот татко, тие се преселиле од Истанбул во Бурса Инегол. Нејзиниот татко Тургут Гурбиз, кој живеел во Инегол, починал. Студирала во основното училиште Мушереф Музафер Самда во округот Инегол во Бурса. Откако студирала компјутеризирано сметководство во средното стручно училиште, дипломирала на Театарот на Конзерваториумот на Универзитетот во Коња Селчук. Таа доживеала сообраќајна несреќа додека била матурантка и пет месеци била врзана за кревет.
Аслихан беше дел од екипата на серијата Бир Булут Олсам со Енгин Акјурек, Мелиса Созен и Енгин Алтан Дизјатан.

Таа го играше азербејџанскиот лик Џазибе во турската сит-ком серија „Јахши Џазибе“, која се емитуваше на АТВ од 2010 до 2012 година. Сценарист беше Гани Мујде на чело на екипата, а актерите беа Хакан Јилмаз, Аслихан Гурбуз, Бекир Аксој, Сезаи Ајдин, Ѓокче Озиол.
Аслихан Гурбиз го игра главниот актер во ТВ серијата „Зејтин Тепеси“, која беше прикажана на Канал Д на 14 јануари 2014 година. Во другите улоги има уметници како Тајанч Ајајдин, Атила Сарал, Зерин Сумер, Халдун Бојсан, Салих Бадемчи, Ајча Варлиер и Хакан Карахан. MF Production Фарук Бајхан и Фарук Аксој го презедоа производството на Зејтин Тепеши.

Аслихан Гурбиз се омажи за актерот Керем Купачи во јули 2011 година. Додека беше на одмор со брод со Гани Мујде и неговата сопруга Белма Кансигер, капетанот на бродот Гани Мујде ги венчаше овие двајца. Тие се разведоа во јануари 2014 година.
Боја на очи: Хазел, Природна боја на коса: темно кафеава, Тежина: 57, Висина: 1,65 m или 165 cm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *