Ибрахим Челиккол ја откри својата нова љубов - Tvserijali - Soprevod

Ибрахим Челиккол ја откри својата нова љубов

Актерот Ибрахим Челиккол, кој отплови по нова љубов со писателката на книги за готвење Натали Јарџан, со своите следбеници сподели романтична фотографија направена со својата сакана.


Познатиот актер Ибрахим Челиккол се ожени за Михре Мутлу во 2017 година. Парот, кој има дете од нивниот брак, изненадувачки реши да се разведе минатата година. 41-годишниот актер, кој се раздели со Мутлу, веќе некое време е вљубен во Натали Јаркан.

Конечно, Челиккол, кој сподели фотографија на која се бакнува со својата девојка во делот приказни на неговиот Инстаграм профил, ја откри својата љубов кон Јаркан.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *