Сафије од серијата Невиност ја сподели радосната вест!!! (ФОТО) - Tvserijali - Soprevod

Сафије од серијата Невиност ја сподели радосната вест!!! (ФОТО)

Сафије од серијата Невиност ја сподели радосната вест!!!
Познатата актерка Езги Мола, која седна на свадбената маса со својот деловен љубовник Мустафа Аксакали, со кој се заедно со години, објави дека е бремена.


Езги Мола, која четири години е со Мустафа Аксакали, тивко решила да се омажи. Двојката се венча на 8 мај со едноставна церемонија. На свадбената церемонија на која присуствуваа семејството и блиските пријатели присуствуваа 14 луѓе. Нивни свадбени сведоци беа Синан Енгин и Енис Арикан.

Успешната актерка одговараше на прашања додека влегуваше во канцеларијата на менаџерот во Левент. Мола рече: „Да, јас сум бремена, сега е премногу рано. Нека дојде со здравје“, изјави актерката дека е на почеток на бременоста и се уште не го знае полот. Изјавувајќи дека нивното семејство ја знаело радосната вест за бременоста и дека нејзиниот сопруг е многу среќен, Мола рече: „И нашите пријатели ќе научат благодарение на вас“.

Се тврдеше дека сопружниците Езги Мола и Мустафа Аксакали, кои минатите денови мирно седеа на свадбената маса, очекуваат бебе, но Аксакали го негираше тврдењето и рече: „Кога ќе дојде време“.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *