Серај Каја во главната улога во новата серија – Малите сонца (Фото) - Tvserijali - Soprevod

Серај Каја во главната улога во новата серија – Малите сонца (Фото)

Актерката Серај Каја, која го толкуваше ликот на Џемра во популарната турска серија Махкум / Затвореникот, која се емитува во четвртокот вечерта на Фокс, ја заврши работата на серијата откако нејзиниот лик почина.

Се појави прашање во кој проект ќе се појави убавата актерка во следниот период.

Најавен е новиот проект на Серај Каја, еден од главните актери на серијата Махкум по рекордната серија. Како што стана познато, успешната актерка, која доби понуди од продукциски куќи за многу различни проекти, веднаш штом беше откриено дека ќе ја напушти серијата Махкум, ќе се појави во новата серија. Оваа серија ќе се емитува на ТВ АТВ екраните, а се работи за проект наречен Bir Kucuk Gunisigi / Малите сонца, една од новите продукции на сезоната.

Во режисерската фотелја ќе седне Емре Кабакушак, а продукцијата на серијата Bir Kucuk Gunisigi ќе ја преземе NGM Media во која главната улога ќе ја има Серај Каја.

Озгур Еврен Хептурк го пишува сценариото за серијата, за која се вели дека е привлечна женска драма. Нови информации за овој проект треба да очекуваме во наредниот период.

Наскоро ќе бидат познати некои детали од заплетот на оваа нова ТВ серија, но и кој ќе се појави во неа покрај Каја.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *