Таа воодушеви со својата убавина! Бурџу Биричик фасцинираше со стилот: „Ова место се запали“ - Tvserijali - Soprevod

Таа воодушеви со својата убавина! Бурџу Биричик фасцинираше со стилот: „Ова место се запали“

Познатата актерка Бурчу Биричик беше маѓепсана со својата убавина на забавата на која присуствуваше синоќа. Еве го високо ценетиот стил на покана на Бурчу Биричик..


Бурџу Биричик, која доби големо признание за својот лик Налан во ТВ серијата Девојката од прозорецот, се прослави со својата убавина.
Бурчу Биричик го привлече целото внимание со својот стил на покана на која присуствуваше пред некој ден.

Стилот на покана на познатата актерка, чија секоја објава беше високо ценета, доби целосни оценки од нејзините следбеници.
Бурџу Биричик, која претпочиташе црн фустан, на својот Инстаграм профил сподели со следбениците дел од позите кои ги даде на поканата.

Тие пози на Бурчу Биричик за кратко време станаа популарни и добија илјадници лајкови и коментари.
Бурчу Биричик е родена на 4 мај 1989 година во Анталија. Биричик, која беше избрана за медитеранска кралица на изборот за убавина за Мис на Медитеранот што се одржа во Анталија во 2006 година, реши да стане професионална актерка откако доби награда на театарскиот фестивал на кој присуствуваше за време на средношколските години.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *