Кој е Тахир од серијата Бегалка? Кое е вистинското име на Тахир? Во која ТВ серија глумеше? - Tvserijali - Soprevod

Кој е Тахир од серијата Бегалка? Кое е вистинското име на Тахир? Во која ТВ серија глумеше?

Улас Туна Астепе е турски актер роден на 5 мај 1988 година во Измит, Турција. Активно се занимава со актерство од 2008 година.

Улас Туна Астепе основно и средно училиште завршил во Измит, а потоа образованието го продолжил во Истанбул. За жал, неговите родители починале кога тој бил многу мал. Во 2008 година работи како асистент на костимограф на снимањето на филмот Османли Џумхуриети, а потоа почнува да глуми во неколку претстави и ТВ серии.

Го толкуваше ликот на Орхан во ТВ серијата Карадаи, Мустафа во серијата Analar ve Anneler, Алаза во ТВ серијата Руја. Познат е и како Тахир од серијата Бегалка. Глумеше во претставите Бајрак и Бабамин Чесетлери во режија на Беркун Оја, како и Остава од стакло во режија на Сами Берат Маркали во Турција.

Тој исто така имаше улоги во неколку кратки филмови, вклучувајќи го и проектот Корфез на Емре Ексан во кој го играше Селим. Моментално ја толкува една од главните улоги во историската серија Barbaroslar Akdenizin Kilici / Barbarosa Mač Mediterana. Неговиот лик во тој проект се вика Хајредин Барбароса.

Во слободното време сака да вози велосипед, а хоби му се музика и гледање филмови. Тој се истакнува со впечатливиот изглед и висината од 189 сантиметри. Има 80 килограми и важи за еден од најатрактивните турски актери од помладата генерација. Неговата досегашна заработка се проценува на околу 750 илјади долари.

За разлика од многу негови колеги, Улас Туна Астепе не е премногу активен на социјалните мрежи. Тој на својот официјален Инстаграм профил објави само девет објави. И покрај тоа, над милион луѓе го следат. Неговиот официјален профил на Инстаграм можете да го посетите со кликнување на @ulastunastepe.Покрај Инстаграм, тој има и профил на Твитер.

Кога станува збор за неговиот приватен живот, познато е дека тој беше во врска со колешката Ојку Карајел, а потоа имаше романса со Кансу Бајдар. Но, и таа врска не издржа, па Улаз моментално е сингл, односно нема девојка. Барем не онаа за која јавноста знае.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *