Бариш Ардуч сподели фотографија со својата ќерка и разнесе многу луѓе (ФОТО) - Tvserijali - Soprevod

Бариш Ардуч сподели фотографија со својата ќерка и разнесе многу луѓе (ФОТО)

Честитки за првата фотографија на Барис Ардуч со ќерката! Познатата актерска двојка Гупсе Озај и Барис Ардуч неодамна за прв пат ја доживеаја возбудата да бидат родители земајќи ја својата ќерка во раце.

Гупсе Озај и Барис Ардуч, чие пријателство започна на снимањето на филмот „Делиха“ се претвори во љубов, се венчаа пред две години во Чешме. Тие сега уживаат во родителството.

Актерот Бариш Ардуч, кој доби признание за улогата во ТВ серијата Алпарслан Бујук Селчуклу што се емитува на ТРТ1, на својот профил на социјалните мрежи ја сподели својата прва фотографија со својата ќерка откако стана татко. Познатиот актер на својот Инстаграм профил објави фотографија на која ја носи својата ќерка во носач за бебиња. Фотографијата што ја сподели Ардуч со емотикони од шишенце беше преплавена со коментари.

Многу познати имиња, меѓу кои Бурча Биричик, Зејнеп Чамчи, Ураз Кајгијароглу, Сарпа Акаја, Керем Бурсин, Џенгиз Бозкурт и Хатиџе Аслан, во коментар на објавата му честитаа на парот.

Парот Гупсе Озај и Барис Ардуч својата ќерка ја нарекоа Јан Асија. Јан, име со черкеско потекло, значи „агресивен, агилен, снаодлив, вреден и од благородничко семејство“.

Познатиот пар сподели на социјалните мрежи; објавувајќи фотографија од рацете на неговата ќерка на својата приказна на Инстаграм со натпис „Голема благодарност до сите што одговоривте“.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *