Хурем Султан е меѓу „најубавите актерки“ на сите времиња (ФОТО) - Tvserijali - Soprevod

Хурем Султан е меѓу „најубавите актерки“ на сите времиња (ФОТО)

Познатата актерка Мерјем Узерли стана единствената турска актерка која влезе во листата на најубави актерки на сите времиња. Еве ги деталите…


Познатата актерка Мерјем Узерли влезе во листата на најубави актерки на сите времиња. Мерлин Монро, Моника Белучи, Анџелина Џоли, Шарлиз Терон, Брижит Бардо и Одри Хепберн се на листата на најубави жени во светот, статистички пресметана од World of Statistics.

Профилот наречен World of Statistics има повеќе од 2 милиони следбеници. Познатата актерка, позната по својот лик „Хурем“, веќе подолго време е далеку од екраните. Узерли во последно време повеќе сака да глуми во реклами. Актерката конечно дојде до израз со промената на лицето. Практиките за убавина на лицето на актерката беа критикувани од нејзините следбеници на социјалните мрежи.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *