Двајцата познати актери заедно на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Венеција! - Tvserijali - Soprevod

Двајцата познати актери заедно на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Венеција!

Познатите актери Мелис Сезен и Салих Бадемчи присуствуваа на 80. Филмски фестивал во Венеција. Еве ги деталите…


Најстариот фестивал во светот, Филмскиот фестивал во Венеција, на кој шеф на жирито е наградуваниот режисер на Ла Ла Ленд, Демиен Шазел, започна минатата недела. Додека филмовите жестоко се натпреваруваат за престижната награда „Златен лав“, стилскиот изглед на познатите имиња се прикажуваа на црвениот тепих.

На фестивалот присуствуваше Салих Бадемџи, ѕвезда на продукциите како „Кројач“, „Клуб“ и „Прв и последен“. На филмскиот фестивал кој се одржа меѓу 30 август и 9 септември присуствуваше и Мелис Сезен, која неодамна глумеше во ТВ серијата „Неверство“.

Појавувајќи се на црвениот тепих како гости на автомобилска марка, дуото станаа во центарот на вниманието на фестивалот со своите стилски изведби. Позирајќи заедно на црвениот тепих, дуото присуствуваше на премиерата на филмот „Присила“ во режија на Софија Копола.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *