Познатиот актер Рузгар Аксој се ожени за Јасемин Санџакли! (ФОТО) - Tvserijali - Soprevod

Познатиот актер Рузгар Аксој се ожени за Јасемин Санџакли! (ФОТО)

Познатиот актерка Рузгар Аксој седна на свадбената трпеза со Јасемин Санџакли во која беше вљубен извесно време. На свадбата на парот присуствуваа и познати имиња кои ги споделија своите романтични пози на социјалните мрежи.


Актерот од ТВ серијата „Омер“, Рузгар Аксој и танцовиот уметник Јасемин Санџакли се венчаа на прекрасна селска свадба во Полонезкој. Парот, на кој сведочеа познатите актери Бора Џенгиз и Јигит Учан, на гостите им приредија романтични моменти. Јасемин Санџакли го ажурираше своето презиме на своите профили на социјалните мрежи како „Јасемин Санџакли Аксој“ по венчавката.

Двојката, која сподели заедничка објава на нивните профили на социјалните мрежи, рече: „Дојде и помина како сон… беше прекрасно. Им благодариме на сите пријатели кои ни ги дадоа своите срца и ги споделија нашите спомени. Се вкрстуваме со прекрасни луѓе. Ви благодариме на сите што придонесоа за нашето семејство и пријателите. Добро што ве имаме“, рекоа тие.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *