Unlisted: A e dini se Elifi dhe Firati në jetë reale janë të martuar shikoni sa të lumtur dukën pranë njëri tjetrit! (Foto) - Tvserijali - Soprevod

Unlisted: A e dini se Elifi dhe Firati në jetë reale janë të martuar shikoni sa të lumtur dukën pranë njëri tjetrit! (Foto)

Seray Kaya ka lindur më 4 shkurt 1991 në Stamboll, Turqi.

Ajo studioi aktrim në Qendrën Kulturore Sadri Alisik dhe mori mësime aktrimi nga Ismet Üsttekin për dy vjet.

Seray Kaya ka punuar si grimere për 7 vite, para se të bëhej aktore dhe dëshiron të hapë një sallon bukurie.

Ajo bëri debutimin e saj televiziv në vitin 2012 në serialin Huzur Sokagi.

Në vitin 2014 ajo luajti në serialin Kocamin Aile. Më pas, në vitin 2015, ajo luajti për një kohë të shkurtër në serialin Evli ve Angry.

Në vitin 2016 ajo luajti në serialin romantik-komedik Gülümse Yeter.

Seray është duke luajtur rolin e Elif në serialin Vajza ime e Vogël.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *