Unlisted: Ish-bashkëshortja e Firatit nga Vajza Ime e Vogel u dënua me 2 vite burg!!! (FOTO) - Tvserijali - Soprevod

Unlisted: Ish-bashkëshortja e Firatit nga Vajza Ime e Vogel u dënua me 2 vite burg!!! (FOTO)

Vitin e kaluar ndoqëm aktorin turk Berk Oktay në rolin e Chagatay në “Mollë e ndaluar” dhe në romancën “Dashuri dhe zjarr”, më parë në “A ka shpresë” . , dhe tani sërish është aktual me rolin kryesor në hitin e ri të mbrëmjes të Alsatit, “Vajza Ime e Vogel”.

Aktori dhe modeli turk 41-vjeçar luan rolin e një biznesmeni të pashëm dhe të guximshëm në serialin e ri, ndërsa pak kohë më parë ka arritur të fitojë privatisht çështjen gjyqësore me ish-bashkëshorten e tij, Merve Sharapcioglu.
Përkatësisht, gjykata e dënoi ish-in e tij me dy vite burg për publikimin e fotove intime të bashkëshortit të saj të atëhershëm në rrjetet sociale.

Gjykata vlerësoi gjithashtu se gruaja gjatë procesit ka gënjyer se Berk e ka abuzuar me të, sepse fotoja që ka publikuar është bërë pas operacionit të saj plastik, ku duket qartë se hunda e “plagosur” është rezultat i një operacioni dhe jo dhune.

Firat nga “Vajza Ime e Vogel” është shprehur i kënaqur me vendimin e gjykatës sepse më në fund do t’i zbardhet fytyra para publikut të tij besnik si në Turqi ashtu edhe në vende të tjera përfshirë Maqedoninë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *