Нема да верувате колку Фират е различен во реалниот живот!(Фото) - Tvserijali - Soprevod

Нема да верувате колку Фират е различен во реалниот живот!(Фото)

Ви го составивме ликот Fırat од серијата Bir Küçük Günışığı, кој е следен со љубопитност и е во центарот на вниманието со своето поинакво сценарио.

А кој е Берк Октај, кој го игра Фират? Еве ги љубопитните детали.

За вас го составивме ликот Fırat од серијата Bir Küçük Günışığı, кој е љубопитно следен и во центарот на вниманието со своето поинакво сценарио.

А кој е Берк Октај, кој го игра Фират? Еве ги љубопитните детали.

Фиратовиот лик на мало сонце
Фират е интелигентен, вреден, чесен и доверлив човек.

Тој е претседател на одборот на директори на Аркан Холдинг, јаболко на окото на неговата мајка Умран и иднината на семејството.

Додека Фират го држи своето семејство подалеку од очите, тој презема товари кои не се лесни за поднесување.

По средбата со Елиф, неговиот живот станува покомплициран отколку што очекувал, но љубовта му ја дава потребната сила за да ги надмине сите тешкотии.

Берк Октај е актер и модел роден на 28 октомври 1982 година во Анкара.

Октај работеше како модел помеѓу 2000-2006 година. Се појави на преку 100 модни ревии.

Кариерата ја продолжи во странство по јуни 2004. Се насели во Париз и работеше со многу брендови како D&G, Ferre, Gucci и Prada во градови како Милано, Токио, Дубаи и Москва.

Се вратил во Турција за да го заврши своето универзитетско образование и во февруари 2007 година, со понудата што ја добил од Туркер Инаноглу, земал приватни часови по глума од Турвак и потпишал договор со Ерлер филм.

Таа стана позната со серијата Tatlı Bela Fadime.

Подоцна, тој учествуваше во ТВ сериите Akasya Durağı и Arka Sokaklar, кои подоцна беа емитувани на Канал Д.

Кариерата ја продолжи со телевизиската серија Алев Алев. Тој го играше ликот на Хакан во серијата Benim Hala Umudum Var, емитувана на ТВ Стар.

Извесен период играше во серијата Aşktan Kaçmaz. Тој го играше ликот на Џан Текин во ТВ серијата Статус на врска: Каришик, која претходно се емитуваше на Шоу ТВ.

Октај, кој ја напушти серијата откако глумеше како капетан Каган Бозок во серијата Savaşçı, која започна да се емитува на FOX на 9 април 2017 година, го играше ликот на Чагатај во серијата Yasak Elma, која се емитуваше на истиот канал од ноември 2020 година до јуни 2022 година.

Сега го игра ликот на Фират во ТВ серијата Bir Küçük Günışığı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *