Се венчаа Толга Саритас и Зејнеп Мајрук (Фото) - Tvserijali - Soprevod

Се венчаа Толга Саритас и Зејнеп Мајрук (Фото)

Една од најочекуваните венчавки на годината во турскиот шоубиз се одржа во живописното одморалиште Алачати.

Толга Саритас и неговата свршеница, дизајнерката Зејнеп Мајрук, се венчаа по шест години врска.

Патот до олтарот беше романтичен: Толга се запроси на Денот на вљубените, а парот си размени веренички прстени една недела подоцна. И конечно, вљубените го кажаа своето драгоцено „да“ на звуците на празничната музика.

Свадбата беше вистински ѕвезден настан. Меѓу гостите беа и Озгур Чевик, Енгин Акјурек и Огулџан Енгин, како и продуцентите на TIMS&B, Тимур Савчи и Бурак Сагјашар. Се чини дека целата елита на турската филмска и модна индустрија се собра да им честита на младенците.
Фотографиите ги воодушевија фановите

На мрежата веќе се проширија првите фотографии од забавата кои ги воодушевија фановите.

Не е ни чудо, бидејќи Толга Саритас, познат по колоритните улоги и неодоливиот изглед, сега и официјално е надвор од пазарот.

Останува само да им посакаме на младенците долг и среќен брачен живот. И, се разбира, со нетрпение очекуваме повеќе фотографии од оваа одлична забава!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *