Бариш Ардуч со својата нова објава предизвика десетици илјади коментари! (ФОТО) - Tvserijali - Soprevod

Бариш Ардуч со својата нова објава предизвика десетици илјади коментари! (ФОТО)

Турскиот актер Бариш Ардуч ја игра главната улога во ТВ серијата Alparslan Buyuk Selcuklu / Alparslan Veliki Seljuk која почна да се емитува минатата сезона на ТРТ1 и не паднала од врвот од денот на емитувањето.

Во новото време на емитување, актерот Бариш Ардуч, кој се стекна со признание со својата изведба во серијата која излезе на екранот со втората сезона, пред два месеци првпат ја доживеа возбудата да биде татко. Од бракот на популарниот актер со неговата колешка Гупсе Озај се роди ќерка. Двојката ја крсти својата ќерка Јан Асија.

Згодниот актер кој на крајот на неделата излегол на прошетка со својата ќерка, на својот Инстаграм профил објавил фотографија која ја направил со количка. Актерот, кој има 6,7 милиони следбеници на Инстаграм, за кратко време доби близу 10.000 коментари на својата нова објава. Многу колеги, меѓу кои и Онур Бујуктопчу, Ураз Кајгилароглу, Барту Кучукчаглајан, Сарпа Акаја, Сарпа Апак, Јурдаер Окур, Неџип Мемилио, Кан Боном и Хатиџе Аслан, исто така оставија свои коментари за позата на Ардуч со неговата ќерка.

А обожавателите на Барис Ардуч, ѕвездата на серијата Алпарслан Бујук Селчуклу, ТВ серија на турскиот национален канал ТРТ 1, која собра милиони гледачи на екранот, добија целосни оценки од публиката со силно сценарио, успешна актерска екипа. и прекрасен декор, исто така веруваат дека татковството е многу важно за актерот одговара.

Еве го споменатото соопштение.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *