Милиони гледачи кои ја видоа последната епизода од првата сезона на Женкар, нема да го вадат од памет очајниот плач на Сејран!! - Tvserijali - Soprevod

Милиони гледачи кои ја видоа последната епизода од првата сезона на Женкар, нема да го вадат од памет очајниот плач на Сејран!!

ТВ серијата „Женкар“ остави свој белег на оваа сезона. Како најуспешна продукција во сезоната 2022-2023 дојде до израз Женкар, кој покажа одличен процес со добивањето на двоцифрена гледаност што каналот не можеше да ја постигне долги години. Дуото Афра Сарачоглу и Мерт Рамазан Демир остави силен впечаток со своите успешни настапи и успеа да импресионира милиони луѓе.


Збогувајќи се од публиката во петокот вечерта со својата 36-та епизода, последната сцена од серијата Женкар беше подготвена на таков начин што никогаш нема да ги напушти умовите и срцата. Гледајќи ја состојбата на Ферит, кој се бореше за живот во прегратките на Сејран, публиката се расплака. Публиката, која на социјалните мрежи напиша колку ги погодила оваа сцена, сподели коментари во кои се вели дека не исчезнале криците на Сејран, која ја игра Афра Сарачоглу.

Голем број обожаватели напишаа: „Очајниот плач на Сејран никогаш нема да ги напушти нашите срца и нашите уши“.
Зборувајќи за тоа како Сејран и Ферит ја расплакаа Турција со своите искуства, фановите на серијата го опсипуваа тимот со пофалби. Актерите од ТВ серијата Женкар кои влегоа во срцата со своите актерски изведби, во текот на целата сезона постојано беа на агендата на социјалните мрежи.

Голем број ТВ фанови го коментираа финалето на сезоната со овие зборови: „Тоа беше најимпресивната сцена. Текстурата и боите на сцената, одличната музика на Џем Адријан, замокот Газиантеп во позадина, одличните глуми и агли на снимање на Афра и Мерт… Беше многу добро финале на сезоната со се. Снимањето на Ферит беше многу импресивно“.
Серијата Женкар долго време беше на екранот како прва од петочните вечери и секогаш беше на врвот, освен некогаш кога на прво место Кизичџик Шербети. Не би било погрешно да се каже дека серијата Женкар постигна огромен успех со сите детали од приказната на серијата, нарацијата, актерските изведби, местата до украсите.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *