Диетата на Хатиџе Шендил (Неслихан) поради која може да ослабете 20 килограми за 8 месеци! - Tvserijali - Soprevod

Диетата на Хатиџе Шендил (Неслихан) поради која може да ослабете 20 килограми за 8 месеци!

Хатиџе Шендил ја објасни тајната на нејзиниот успех да влезе во форма по бременоста. Нагласувајќи дека здравата исхрана и редовното вежбање се најважните поддржувачи во нејзиното патување за слабеење, Шендил изјави дека строго се придржува до овие два принципа. Актерката рече дека урамнотежената исхрана и активниот начин на живот се од големо значење и за физичкото и за менталното здравје. Дисциплинираниот и свесен пристап на Хатиџе Шендил инспирира многу луѓе во процесот на слабеење по бременоста.


Познатата актерка Хатиџе Шендил е едно од имињата што постојано е на дневен ред и со нејзината успешна кариера и со нејзиниот приватен живот. Шендилфит привлекува големо внимание со својата форма, која привлекува внимание особено со периодот на бременост по нејзиниот брак и детето. Шендил во претходните интервјуа даваше изјави за нејзиниот брак со Бурак Сагјашар и за процесот на бременост по роденото дете од оваа заедница. Еве ги тајните за слабеење на Хатиџе Шендил…

Објаснувајќи го процесот на слабеење во интервјуто кое го дала по раѓањето на нејзиниот син, Хатиџе Шендил изјавила дека тежината на бременоста била тежок процес. Сепак, актерката која нагласи дека периодов посветувала големо внимание на здравата исхрана, даде искрени изјави за килограмите кои ги изгубила.

НИКОГАШ НЕ КОНСУМИРАЈТЕ ГЛУТЕН И ШЕЌЕР
Изјавувајќи дека не е на диета, туку долго време се фокусира на здравата исхрана, Шендил рече: „Никогаш не користам глутен или шеќер. Големо внимание посветувам на тоа што јадам и пијам. Иако беше многу тежок процес да се го изгубам вишокот килограми што го добив во бременоста, Фала Богу, се ослободив од 20 килограми“.

ЛИСТА НА ДИЕТИ КОЈА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ да изгубите 20 кг за 4 МЕСЕЦИ
Утро
1 шолја зелен чај
Парчиња авокадо и домати на 1 парче интегрален леб
Закуска
1 парче овошје (на пример, јаболко или банана)
Пладне
Пилешки гради на скара или лосос на скара
Тестенини од цели пченица или кафеав ориз
Салата со многу зеленило (со маслиново масло)
Закуска
Јогурт или овошна салата со јогурт
Вечер
Риба на скара или печено пилешко со зеленчук
Булгур ориз или киноа (quinoa)
Зеленчук на пареа со зеленчук

Оваа листа на диети треба да се смета како општ водич. Сепак, важно е да се консултирате со нутриционист или диететичар за здрав процес на слабеење. Експертите можат да создадат персонализирана програма за исхрана погодна за здравствената состојба на лицето, возраста, полот и начинот на живот.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *