Unlisted: A ju kujtohet seriali Fatih Harbiye?! (Foto) - Tvserijali - Soprevod

Unlisted: A ju kujtohet seriali Fatih Harbiye?! (Foto)

Seriali Fatih Harbiye është një dramë televizive turke e filmuar në 2013 dhe 2014.

A ju kujtohet seriali Fatih Harbiye?!
Seriali Fatih Harbiye është një dramë televizive turke e filmuar në 2013 dhe 2014.
Lajme 9 korrik 2024 0
Shto në listën e leximit

Foto Kredite: IMDB

Komploti i serialit Fatih Harbiye ndjek Nerimanin, një vajzë të re që jeton me babanë dhe tezen e saj në pjesën e vjetër të Stambollit, në lagjen Fatih. Neriman është një vajzë e re që jeton me babanë dhe tezen e saj në pjesën e vjetër të Stambollit, lagjen Fatih. Ajo u rrit në mënyrë konservatore dhe tradicionale. Nuk del pa miratimin e babait dhe tezes, nuk vesh rroba në modë dhe asnjëherë nuk shkon kundër dëshirës së të moshuarve. Ai i përkthen të gjitha ëndrrat e tij në foto dhe vizatime që krijon.

Përveçse pikturon bukur, ai kalon kohë me të dashurën e fëmijërisë Shinasi. Ai është student i muzikës tradicionale turke. Ai nuk di asgjë përveç profesionit dhe Nerimanit, tek i cili shkon sapo mbarojnë leksionet.

Për shkak të një jete të tillë, Neriman dëshiron diçka ndryshe. Ajo dëshiron të njohë një anë tjetër të Stambollit që nuk e ka parë kurrë…
Rolet dhe aktorët

Rolet kryesore në serialin Fatih Harbiye luhen nga:

Neslihan Atagul në rolin e Neriman Solmaz
Kadir Dogulu në rolin e Macit Arcaoglu
Yunus Emre Yildirimer në rolin e Sinasi
Dilara Oztunc në rolin e Pelin Demirhanit
Seda Turkmen si Fahriye
İtir Esen në rolin e Inci Arcaoglu.

Seriali eksploron tema të tilla si konflikti midis vlerave tradicionale dhe jetës moderne, dashurisë dhe vetë-zbulimit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *